Antikehad tekivad organismis vastureaktsioonina infektsioonile

Antikehad tekivad enamikel inimestel teisel kuni kolmandal haigusnädalal alates sümptomite tekkest. Koroonaviirustest põhjustatud COVID-19 haigust on võimalik läbi põdeda ka sümptomiteta või tagasihoidlike haigusnähtudega. Seda saab antikehade analüüsi abil tuvastada.

Kuigi antikehade olemasolu viitab COVID-19 haiguse läbipõdemisele, pole hetkel piisavalt tõenduspõhist informatsiooni, kas nende olemasolu tagab immuunsuse või mitte.

SYNLABist on võimalik tellida SARS koroonaviirus 2 IgG ja IgM antikehade paneeli (SARS-CoV-2 Ab), mis on mõeldud COVID-19 kinnitamiseks haiguse hilises staadiumis, haigestumise tagantjärgi tuvastamiseks kliinilistel või epidemioloogilistel näidustustel. IgM ja IgG antikehade kombineerimine annab suurema tundlikkuse võrreldes üksiku antikeha määramisega. Endiselt jääb arstidel võimalus tellida ka SARS koroonaviirus 2 IgG (SARS-CoV-2 IgG) analüüsi.

Analüüsid on elektrooniliselt tellitavad SYNLAB labori tellimislistist:
Nakkustekitajate diagnostika (Ab, Ag) >

  • SARS koroonaviirus 2 IgG, IgM paneel (HK kood 66708×2)
  • SARS koroonaviirus 2 IgG (HK kood 66708)

Elektroonse tellimise puudumisel on võimalik analüüsi tellida ka pabersaatekirjaga.

Proovimaterjaliks on seerum. Analüüs säilib toatemperatuuril 2 päeva,  2-8°C 7 päeva. Tulemuse saamise aeg on 1 tööpäev.

Uuringu saatekirja vorm veeniverest antikehade määramiseks (SARS-CoV-2 IgG) asub SIIN.

Arsti meelespea koroonaviiruse diagnostika kohta on leitav SYNLABi kodulehel.

Menüü