Avaliku testimise organisatsioon

  1. Esileht
  2. Arstile
  3. Avaliku testimise organisatsioon

Avaliku testimise organisatsioon on koroona pandeemia alguses (märts 2020) loodud üheksast erameditsiiniasutustest ning kuuest haiglast koosnev konsortsium, kes teostab koostöös Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseametiga Eestis koroonaviiruse SARS-CoV-2 testimist.

Avaliku testimise organisatsiooni eestveavad SYNLAB Eesti ja Medicum Tervishoiuteenused.

Organisatsiooni eesmärk on koguda saatekirjadega, Eestisse naasjatelt, seire ja laustestimise käigus inimestelt koroonaproove üle Eesti selleks loodud avalikes testimispunktides ning väljastada neile usaldusväärne laboritulemus.

Lõuna- ja Lääne-Eestis võtavad saatekirjaga inimestelt koroonaproove Qvalitas Arstikeskuse meedikud testimisbussides ja telkides, lisaks kohalikud haiglad (Kuressaare haigla ja Kärdla haigla). Kodus-  ja lausestimise brigaadidega panustavad Medicum, Qvalitas, Confido, Kuressaare haigla ja SYNLAB. Tallinnas teevad saatekirjaga inimestele testimist Medicum ja SYNLAB. Piiripunktidel võtavad proove Medicumi meedikud.

Nendest asutustest võtavad üle 300 protseduuriõde proove üle Eesti. Kodutestimise brigaadides on veidi alla 100 inimest, lisaks ca 40 autojuhti proovide transpordiks ja varustajat, aegu broneerivad ja tulemustest teavitavad ca 120 liikmeline testimise kõnekeskus, lisaks koordineeriv personal.

PRC meetodil teostab proovide analüüsimist SYNLABi Tallinna labor, kus koroona testimisega on laboris seotud otseselt 80 inimest. Kokku panustavad eestlaste avalikku koroonatestimisse orienteeruvalt 680 inimest igapäevaselt.

Organisatsioon teeb lisaks tihedat koostööd Eesti Perearsti Seltsi, Riigikantselei ja Sotsiaalministeeriumiga.

Menüü