Proovi võtmine arstikeskuses

 1. Esileht
 2. Arstile
 3. Proovi võtmine arstikeskuses

Kuigi valdav enamus proove võetakse avaliku testimise organisatsiooni poolt, on ka arstikeskusel võimalus vajadusel proove võtta.

PROOVI VÕTMINE NINANEELUST

Arst vormistab saatekirja oma programmis SYNLAB labori tellimislistist: Nakkustekitajate uuringud (PCR) > materjaliks valida ninaneelukaabe. Tellimusele on vaja sisestada ribakood ning vajutada seejärel „Salvesta“ ja „Saada“. Proov tuleb markeerida ribakoodiga. Kui elektroonse tellimise võimalus puudub, on võimalik vormistada pabersaatekiri ning proov markeerida patsiendi ees- ja perekonnanimega.

 • Proovivõtujuhend ninaneelust proovi võtmiseks on leitav SIIN.
 • Uuringu pabersaatekirja vorm ninaneelust (SARS-CoV-2 RNA) asub SIIN.
 • Proovivõtu tarvikuid ja ribakoode on võimalik tellida SIIN.

PROOVI VÕTMINE KURGULOPUTUSVEDELIKUST

Perearst vormistab saatekirja oma programmis SYNLAB labori tellimislistist: Nakkustekitajate uuringud (PCR) > materjaliks valida kurguloputusvedelik. Tellimusele on vaja sisestada ribakood ning vajutada seejärel „Salvesta“ ja „Saada“. Proov tuleb markeerida ribakoodiga. Kui elektroonse tellimise võimalus puudub, on võimalik vormistada pabersaatekiri ning proov markeerida patsiendi ees- ja perekonnanimega.

 • Proovivõtujuhend kurguloputusvedelikust proovi võtmiseks on leitav SIIN.
  NB! Iga proovivõtt peab olema assisteeritud meditsiinitöötaja poolt!
 • Uuringu pabersaatekirja vorm kurguloputusvedelikust (SARS-CoV-2 RNA) asub SIIN.
 • Proovivõtu tarvikuid ja ribakoode on võimalik tellida SIIN, nimetusega: „Proovivõtukomplekt koroonaviiruse määramiseks kurguloputusvedelikuga“. Komplekt sisaldab ühte 10 ml füsioloogiline lahus (0,9% NaCl), topsikut proovi kogumiseks ja vaakumkatsutit.

Proovide logistika SYNLABi Tallinna molekulaarbioloogia laborisse korraldab SYNLAB. Samuti on võimalik proovid tuua igasse SYNLABi proovivõtupunktidesse nende lahtiolekuaegadel või SYNLAB Tallinna laborisse aadressil Veerenni 53a ööpäeva ringselt, helistades labori töövälisel ajal valvetelefonile eelnevalt (kontakti saate SYNLABi kliendihaldurilt).

Tulemused saadab labor 1-2 päeva jooksul Tervise Infosüsteemi ning arsti programmi (elektroonse tellimuse korral).

Menüü