Proovi võtmine arstikeskuses

  1. Esileht
  2. Arstile
  3. Proovi võtmine arstikeskuses

Kuigi valdav enamus proove võetakse avaliku testimise organisatsiooni poolt, on ka arstikeskusel võimalus vajadusel proove võtta.

Proovi võtmine ninaneelust

Sellisel juhul vormistab arst saatekirja oma programmis SYNLAB labori tellimislistist: Nakkustekitajate uuringud (PCR) > SARS koroonaviirus 2 RNA. Tellimusele on vaja sisestada ribakood ning vajutada seejärel „Salvesta“ ja „Saada“. Proov tuleb markeerida ribakoodiga. Kui elektroonse tellimise võimalus puudub, on võimalik vormistada pabersaatekiri ning proov markeerida patsiendi ees- ja perekonnanimega.

  • Proovivõtujuhend ninaneelust proovi võtmiseks on leitav SIIN.
  • Uuringu pabersaatekirja vorm ninaneelust (SARS-CoV-2 RNA) asub SIIN.
  • Proovivõtu tarvikuid ja ribakoodid on võimalik tellida SIIN.

Proovi võtmine kurguloputusvedelikust kuni 18-aastastel

Perearst vormistab saatekirja oma programmis SYNLAB labori tellimislistist: Nakkustekitajate uuringud (PCR) > SARS koroonaviirus 2 RNA. Tellimusele on vaja sisestada ribakood ning ribakoodi lahtri juures olevasse „Märkused“ lahtrisse kirjutada „kurguloputusvesi“ ja vajutada seejärel „Salvesta“ ja „Saada“.

Proovivõtujuhend on leitav SIIN ning see saadetakse vastava tarvikuga kaasa. NB! Iga proovivõtt peab olema assisteeritud meditsiinitöötaja poolt!

Kurguloputusvedeliku kogumiseks vajalik komplekt on leitav kodulehelt „Tarvikute tellimine“ alt nimetusega: Proovivõtukomplekt koroonaviiruse määramiseks kurguloputusvedelikuga.

Antud tarvik on tellitav ainult perearstidele, kes võtavad lastelt koroonaviiruse proove avaliku testimise raames. Komplekt sisaldab ühte 10 ml füsioloogiline lahus (0,9% NaCl), topsikut proovi kogumiseks ja vaakumkatsutit.

 

Proovide logistika SYNLABi Tallinna molekulaarbioloogia laborisse korraldab SYNLAB. Samuti on võimalik proovid tuua igasse SYNLABi proovivõtupunktidesse nende lahtiolekuaegadel või SYNLAB Tallinna laborisse aadressil Veerenni 53a ööpäeva ringselt, helistades labori töövälisel ajal valvetelefonile eelnevalt (kontakti saate SYNLABi kliendihaldurilt).

Tulemused saadab labor 1-2 päeva jooksul Tervise Infosüsteemi ning arsti programmi (elektroonse tellimuse korral).

Menüü