Perearst vormistab saatekirja perearsti programmi kaudu „Riik Covid-19“ labori alt. Selles listis on vaid üks analüüs „SARS-CoV-2, gripiviiruste A/b, RSV RNA paneel“, mille saab topelt klikiga tellimusse lisada. Palume mitte sisestada ribakoodi, vaid vajutada kohe „Salvesta“ ja „Saada“. Samuti palume kontrollida koos patsiendiga, et iga saatekirja juures oleks korrektne telefoninumber! Pabersaatekirjaga või telefoni teel tellimust teha ei ole võimalik.

Avalikku testimist rahastab Eesti Vabariik, saatekirjaga analüüsi eest tasub Terviseamet.

AJA BRONEERIMINE

Peale saatekirja laekumist testimise süsteemi, saadetakse saatekirjas olevale telefoninumbrile lühisõnum võimalusega kasutada online-broneerimissüsteemi koos lingiga. Sõnumi saavad vaid täisealised inimesed (alates 18 eluaastat). Aega saab patsient broneerida ka SIIN. Patsiendil on vajalik end keskkonnas identifitseerida ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil. Teenus on vabatahtlik ning annab inimesele võimaluse endale kiiresti aeg broneerida ilma testimiskeskusega suhtlemata.

Kõikidele, kes ise aega veebis ei broneeri või kelleni SMS tehnilistel põhjustel ei jõua, helistab testimiskeskus saatekirjade laekumise järjekorras 1 päeva jooksul E-L. Palume juhtida patsiendi tähelepanu sellele, et ta oleks telefoni teel kättesaadav. Vastasel juhul ei saa testimise kõnekeskus patsiendiga ühendust võtta, et leppida kokku proovi andmise aeg ja koht. SARS koroonaviirus 2 RNA proov võetakse saatekirjaga testijatel ninaneelust.

Samuti palume juhtida patsiendi tähelepanu sellele, et ta tuleks proovi andma täpselt kokkulepitud ajal (mitte varem, ega ka hiljem).

TULEMUSED

Tulemused saadetakse 24h jooksul Tervise Infosüsteemi ning perearsti programmi.

Terviseameti inspektorid helistavad kõigile positiivse analüüsitulemuse saanud inimestele, et selgitada isolatsiooni vajalikkust ja paluda andmeid lähikontaktsete tuvastamiseks.

Inimesed, kes ei oska või ei saa digilugu.ee keskkonda, võivad analüüsi tulemuse saamiseks võtta ühendust ka oma perearstikeskusega. Rohkem infot tellitava analüüsi kohta saab lugeda SIIN.

Antud leheküljel on koroonatestimisega seonduv info, laiemalt ja aktuaalsed koroonaviiruse jms seonduva info leiate Terviseameti leheküljelt.

Menüü