Positiivsest testi tulemusest ei ole vaja perearstikeskust teavitada.

Eesti Perearsti Seltsi poolt on loodud koduse ravi soovitused mida teha köha, palaviku, hingamispuuduste puhul, kuidas kasutada pulssoksümeetrit, millal kontakteeruda perearstikeskusega või kutsuda kiirabi. Patsiendi koduse ravi juhend on leitav perearstide seltsi koduleheküljel SIIN.

Terviseamet tuletab meelde, et positiivse testitulemuse saanud inimene peab olema koduses isolatsioonis vähemalt kümme päeva ja alles seejärel saab arst otsustada tervenemise üle.

Isolatsiooni aega saate ka ise arvutada SIIN.

Lihtsamate probleemidega soovitatakse perearstikeskuse poole pöörduda e-maili teel ning arvestada võimalusega, et vastamine võib aega võtta. Tõsisema tervisehädaga ei tohiks arsti poole pöördumist kindlasti edasi lükata, vaid vajadusel tuleb proovida korduvalt helistada, jäädes sealjuures rahulikuks ja kannatlikuks. Teile vastatakse esimesel võimalusel! Kui vajate erakorralist abi, helistage hädaabinumbril 112.

Värske ja kaasajastatud info vaktsineerimise ning piirangute ja kehtivate nõuete kohta on leitav aadressil kriis.ee ja vaktsineeri.ee

Menüü