Enim koroonaviiruse teste tehakse Eesti Vabariigi Valitsuse tellimisel, mille raames on Terviseamet, Eesti Perearsti Selts ning end avaliku testimise organisatsiooniks nimetavad asutused ühiskorraldanud testimise võimalikkuse inimestele tasuta. Vaata organisatsiooni kohta rohkem SIIN.

SAATEKIRJA SAAMINE

Koroonaviiruse SARS-CoV-2 testi jaoks proovi andmiseks palume kontakteeruda oma perearstiga või kui see pole võimalik, siis perearsti nõuande liiniga (ainult nädalavahetustel ja riiklikel pühadel ajavahemikul kell 8:00–17:00) telefoninumbril +372 6346 630 või 1220 (24/7).
Perearstid juhinduvad oma otsusest, kellele nad väljastavad saatekirju, Terviseameti (TA) juhendist COVID-19 haiguse perioodiks, mis on leitavad SIIN.

AJA BRONEERIMINE

Peale perearsti saatekirja laekumist testimise süsteemi, saadetakse täisealisele (alates 18 eluaastat) testitavale saatekirjas märgitud telefoninumbrile lühisõnum (SMS), mis annab võimalus broneerida proovi andmise aeg online-broneerimissüsteemi kaudu. Peale saatekirja laekumist laboriinfosüstemi tekib teil koheselt ennast proovi andmisele registreerida ka SIIN. Broneerides aega on vajalik end identifitseerida ID-kaardi, mobiil-ID või Smart ID abil. Teenus on vabatahtlik ning annab täiendava võimaluse endale kiiresti aeg broneerida ilma, et peaksite testimise kõnekeskuse kõne ootama.

Kõikidele, kes veebibroneeringu teenust ei kasuta või kelleni SMS tehnilistel põhjustel ei jõua, helistatakse testimise kõnekeskusest saatekirjade laekumise järjekorras 1 päeva jooksul (kõnesid tehakse esmaspäevast laupäevani). Kui kõnekeskusest ei ole 48 tunni jooksul helistatud, soovitame ühendust võtta perearstiga, et kontrollida saatekirjal telefoninumbri õigust ning saatekirja edastamist. Kui telefoninumber saatekirjal on õige, pöörduge testimise kõnekeskuse poole, mille kontaktid lahtiolekuaegadega on leitavad SIIN.

Kui olete saanud koroonaviiruse testile ninaneelu proovi andmise aja ning soovite täpsustada asukohta või teejuhiseid, on need leitavad SIIN.

Palume prooviandmisele tulla täpselt kokkulepitud ajal (mitte varem, ega ka hiljem).

TULEMUSTE SAAMINE

Alates proovi andmisest koroonaviiruse SARS-CoV-2 testiks väljastab labor tulemused 24-48 h jooksul Terviseinfosüsteemi ning tulemusi näeb digilugu.ee keskkonnas ID-kaardiga, Mobiil-ID ja/või Smart-ID-ga sisse logides. Samuti liiguvad tulemused arsti programmi. Hetkel saadetakse välja labori poolt tulemused enamasti vähemalt poole kiiremini.

Vaata ka REISILT NAASMISE ja TASULINE TESTIMISE võimalusi.

Antud leheküljel on koroonatestimisega seonduv info. Laiemalt ja aktuaalsed koroonaviiruse jms seonduva info leiate Terviseameti leheküljelt.

Menüü