Enim koroonaviiruse teste tehakse Eesti Vabariigi Valitsuse tellimisel, mille raames on Terviseamet, Eesti Perearsti Selts ning end avaliku testimise organisatsiooniks nimetavad asutused korraldanud testimise inimestele tasuta. Vaata organisatsiooni kohta rohkem SIIN.

SAATEKIRJA SAAMINE LABORATOORSEKS TESTIMISEKS

Haigussümptomite (hingamisteede haiguse nähud, nohu, palavik, hingamisraskused, nõrkustunne, lihasvalud) esinemisel helistage oma perearstile. Perearstid juhinduvad oma otsusest, kellele nad väljastavad saatekirju, Terviseameti (TA) juhendist COVID-19 haiguse perioodiks, mis on leitav SIIN.

Saatekiri on personaalne ning see vormistatakse igale inimesele eraldi. Seega, kui proovi soovitakse anda terve perega, siis on oluline, et igale inimesele on vormistatud saatekiri. Ühest saatekirjast tervele perele/leibkonnale ei piisa.

AJA BRONEERIMINE

Peale perearsti saatekirja laekumist testimise süsteemi, saadetakse testitavale saatekirjas märgitud telefoninumbrile lühisõnum (SMS). Seejärel Teile helistatakse (646 4848) ja pakutakse aega Tallinna Lauluväljaku mäel või kodust proovi andmise võimalust.

Kui saatekirjad on vormistatud kõikidele pereliikmetele, siis tuleb proovi andmiseks broneerida aeg samuti kõikidele pereliikmetele eraldi (võimalusel järjestikused ajad). Ühe broneeringuga pääseb testima vaid see inimene, kellele broneering tehtud oli.

Kui olete saanud koroonaviiruse testile proovi andmise aja ning soovite täpsustada asukohta või teejuhiseid, on need leitavad SIIN.

Palume prooviandmisele tulla täpselt kokkulepitud ajal (mitte varem, ega ka hiljem, et vältida rahva kogunemisi). Kui ootamine on õues, palume riietuda ilmastikule vastavalt. Kaasa on vajalik võtta isikut tõendav dokument. Isiku tuvastamise hetkeks peab maski eemaldama.

TULEMUSTE SAAMINE

Alates proovi andmisest koroonaviiruse SARS-CoV-2 testiks väljastab labor tulemused 24-48 h jooksul Terviseinfosüsteemi ning tulemusi näeb digilugu.ee keskkonnas ID-kaardiga, Mobiil-ID ja/või Smart-ID-ga sisse logides. Samuti liiguvad tulemused arsti programmi. Hetkel saadetakse välja labori poolt tulemused enamasti vähemalt poole kiiremini.

Vaata ka REISILT NAASMISE ja TASULINE TESTIMISE võimalusi.

Antud leheküljel on koroonatestimisega seonduv info. Laiemalt ja aktuaalsed koroonaviiruse jms seonduva info leiate Terviseameti leheküljelt.

Menüü