Põltsamaal avatakse koroonaviiruse proovivõtukoht

Teisipäevast saavad saatekirjaga koroonaviiruse testijad anda proovi ka Põltsamaal.

Uus avaliku testimise punkt avatakse aadressil Kesk 1. Proovi saab anda eraldi sissepääsuga ruumis.

Avaliku testimise koordinaator, Medicumi juhatuse liige Tõnis Allik: „Tihedas koostöös Terviseametiga on meil 7 meditsiiniasutuse võrgustiku abil Eestis ca 30 testimispunkti ja meil on hea meel avada ka Põltsamaal sel nädalal testimispunkt. Esialgu avame proovivõtu võimaluse teisipäeviti ja neljapäeviti, esimesel nädalal teisipäeval ja reedel, kuna 24.02 on pühad. Proove hakkavad võtma Qvalitas Arstikeskuse meedikud. Vastavalt laekuvatele saatekirjadele jälgime vajadust suurendada/vähendada proovivõtu aegu.“

Terviseameti soovituste järgi tuleks PCR testimisele jõuda täpselt kokkulepitud ajal, mitte oluliselt varem ega hiljem. Proove võetaks maski kandvatelt isikutelt.

Kohapeal saab anda proovi nii ninaneelukaapest kui kurguloputusvedelikust, viimase puhul on oluline olla 1 tund söömata, joomata.

Tasuta PCR testimisele pääseb ainult perearsti saatekirjaga. Nädalavahetustel ja pühade ajal saab testimisele suunata ka perearsti nõuandetelefon 1220. Eestis ei testita enam lähikontaktseid ega reisilt naasjaid, vaid ainult sümptomitega inimesi.

Kohapeal testimise eest vastutav Qvalitase COVID-19 projektijuht Herdis Jensen täpsustab inimeste jaoks mugava prooviandmise tingimusi: „Paneme inimestele südamele, et ootamine on viiruse leviku tõttu õues, mistõttu soovitame ilmastikule vastavalt riietuda. Palun võtke kaasa isikut tõendav dokument, kusjuures koolilaste puhul on sobilik ka õpilaspilet. Saatekirja olemasolul saab koroonatestimine.ee panna ka hoolealusele aja.“

Jaanuarist saab sama saatekirjaga kolme viiruse tulemuse, st lisaks SARS-CoV-2 ka A- ja B-gripi ning RS-viiruse kandluse teada.

Täiendava prooviandmise koha avab avaliku testimise organisatsioon tihedas koostöös Põltsamaa vallavalitsusega. Proove hakkavad kohapeal võtma Qvalitas Arstikeskuse meedikud. Proovid transpordib Tallinna ja analüüsitakse PCR meetodil SYNLABi laboris. Vastused jõuavad testitavateni 24 h pärast läbi digilugu.ee keskkonna. Täiendavalt helistab SARS-CoV-2 positiivse tulemuse puhul avaliku testimise kõnekeskuse robot.

Täpsem info testimise kohta Eestis koroonatestimine.ee,  koroonaviiruse kohta kriis.ee ja terviseamet.ee.

Eelmine teade
Muutuvad laste ja tervishoiuteenuse osutajate karantiinireeglid ning üldised reisipiirangud
Järgmine teade
Rakenduvad muudatused Terviseameti tegevustes
Menüü