Uued punktid Tallinnas, Viimsis ja Keilas

Avaliku testimise organisatsioon, mida veavad eest Medicum ja SYNLAB ning proovi võtmist opereerivad erameditsiini asutused Qvalitas Arstikeskus, Confido, Corrigo, kodubrigaadidega Eldred, Alre ning mitmed regionaalsed haiglad tõstab testimisvõimekust.

Tallinnas, Viimsis ja Keilas avatakse partneriga uued testimispunktid

Keilas avatakse uus punkt laupäeval 6. novembril Rõõmu Kaubamaja Haapsalu poolses parklas (Haapsalu mnt 57b). Uues punktis saavad lisaks jalgsi tulijatele analüüsi anda ka autost Qvalitas Arstikeskuse meedikute abil. Punkt on avatud iga päev vastavalt saatekirjade hulgale.

Viimsis avatakse uus testimistelk esmaspäeval, 8. novembril, asukoht Sõpruse tee (kinnistu 4 ligidal), Viimsi. Medicumi opereeritud telgis saab proovi anda autoga ja jala saabudes hommiku poolikutel, kellaajad sõltuvad saatekirjade mahust.

Tallinnas Vabaduse väljakul avame uue PCR testimispunkti 10. novembril. See asub Vabadussamba ja parkla vahelisel alal (Vabaduse väljak 9), kus saab proovi anda jala saabudes. Proovi võtavad avaliku testimise partneri Confido meedikud. Punkt on avatud iga päev, vastavalt laekunud saatekirjadele, esialgselt planeeritud 9-21.

Raplas muutub testimispuntki asukoht

Raplas saab esmaspäevast, 8. novembrist anda proovi uues kohas, turu eesolevas parklas, sissepääsuga Taara tänavalt (aadress: Taara põik). Uues punktis koordineerib avaliku testimise partner Qvalitas Arstikeskus ning abistab ka kohalik meditsiinipersonal. Punkt on avatud iga päev vastavalt saatekirjadele.

Valgas muutub proovide võtja
Valgas hakkavad esmaspäevast, 8. novembrist proove võtma Medicumi õed Valga haigla ees estakaadil (Peetri 2). Proove saab anda autoga või jala saabudes.

Kõikides nendes punktides saab proovi anda perearsti saatekirjaga, lähikontaktsena, reisilt naastes või seire raames.

Kui perearst või perearstinõuandeliin 1220 on väljastanud saatekirja saavad kõik inimesed endale sõnumiga juhised testile pääsemiseks, kus on ka link avaliku testimise veebiregistratuuri. Kes seda ei kasuta, võtab Medicumi ja SYNLABi ühine testimise kõnekeskus ühendust ja pakub aja. Kui 48 h jooksul ei ole ühendust võetud, võib olla saatekirjal vale telefoninumber ja võib helistada testimise kõnekeskusesse 646 4848 (E-R 8-19, L-P 10-18).

Kõikides PCR testimise punktides saavad anda kõik proovi ninaneelust (mis on WHO esmane soovitus) või kurguloputusvedelikust. Viimasel juhul peab olema 1h eelnevalt söömata, joomata, suitsetamata ja nätsu närimata. Lastega on soovituslik on enne kodus proovida kurgu loputust 10 sekundit.

Eelmine teade
Raplas muutub koroonatestimise punkt
Järgmine teade
Narvas muutus SYNLABi tasulise testimise punkt
Menüü