Uuest nädalast asendub Tartus testimistelk koduste testimisbrigaadidega

Tartus suletakse Terviseameti tellimisel avaliku testimise telk, mida koordineeris Qvalitas Arstikeskus. Telk suletakse käesoleva nädala lõpus seoses langenud viiruse leviku ja testimisele nõudluse vähenemisega. Selle asemel saab saatekirja saaja endale tellida avaliku testimisbrigaadi koju (tasuta). Neile, kel ei ole saatekirja, jääb avatuks tasuline testimispunkt.

Juunist saab saatekirja vaid perearsti poole pöördudes. Kõik perearstilt koroonatestimise saatekirja saanud inimesed saavad kõne avaliku testimise kõnekeskusest testimise aja broneerimiseks tööpäeviti 9.00-17.00. Saatekirja omanikule pakutakse võimalust kodus anda proov. Lepitakse kokku aeg ja koht. Kõne saamiseks soovitame arstiga kontrollida üle saatekirjal olev telefoninumber.

Ka kodus on võimalus anda koroonaviiruse proovi nii ninaneelust kui kurguproovist. Viimase soovi korral on oluline olla enne brigaadi saabumist vähemalt 1 tund söömata, joomata. Palume otsida pildiga isikut tõendav dokument samuti eelnevalt välja.

Tasulise testimise koht on Raatuse tervisemajas (Raatuse 21, I korrus) eraldi sissepääsuga. Sellele peab soovija ise eelnevalt aja panema SYNLABi lehel (https://minu.synlab.ee/koroonaviiruse-testid-ja-sertifikaadid). Ka seal saab anda proovi ninaneelust või kurguproovist, tellida saab nii 24h kui ka 3h pärast vastusega PCR testi.

Üle Eestilistele brigaadidele lisaks jääb avatuks üks, Tallinnas Lauluväljaku mäel asuv avalik testimise telk.

Eelmine teade
Testimistelgid on nüüd Tallinnas ja Tartus, mujal saab kutsuda brigaadi koju
Järgmine teade
Seireuuring annab ülevaate koroonaviiruse levimusest enne kooliaasta algust
Menüü